Kotel na dřevěné palivo Vitoligno 300-UF

Hledáte spolehlivý kotel na dřevěné palivo? Rádi bychom vám představili kotel na dřevo s roštovým topeništěm Vitoligno 300-UF, který je vhodný pro dřevěné palivo s maximálním obsahem vody 50 %.

Jmenovitý tepelný výkon tohoto kotle je 390 až 1250 kW. Kotel na dřevěné palivo Vitoligno 300-UF vám nabízí účinnost až 92 %. Regulace výkonu tohoto kotle je od 30 do 100 %. Pro snadnější provoz kotel disponuje funkcí automatického odpopelnění.

Spalovací komora je vyšamotována lisovanými a pálenými šamotkami s vysokým obsahem oxidu hlinitého pro vyšší odolnost. Všechny roštové prvky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní silnostěnné chromové ocelolitiny a odolávají i nejvyšším teplotám.

Součástí kotle Vitoligno 300-UF je posuvné roštového topeniště s podsuvným topeništěm. Šnekový podávací dopravník vede dřevní palivo do žárové kopy, ve které se předsušuje. Následně na venkovním roštu a pohyblivém podávacím roštu se palivo úplně zplyňuje. Potom se dřevní plyny s řízeným přívodem sekundárního vzduchu spalují.