Kogenerační jednotky

Staňte se o něco víc nezávislými na externím zásobování elektrickým proudem a stoupajících cenách elektřiny. Kogenerace je inovativním druhem výroby elektrické energie a tepla.


Výroba elektřiny při vytápění

S ohledem na energetický obrat a zvyšující se ceny elektřiny roste význam decentralizované výroby elektřiny. Kombinovaná výroba elektřiny a tepla (KWK), bude v následujících letech důležitým doplněním k centrálním elektrárnám.

Cílem je zvýšit do roku 2020 podíl elektřiny z kogeneračních jednotek z nynějších 16 na 25 %. Kromě mikrokogeneračních jednotek se Stirlingovým motorem se do popředí posunou topná zařízení na bázi palivových článků.

Mimořádně vysoká energetická efektivita: kombinovaná výroba elektřiny a tepla

Při výrobě elektřiny vzniká odpadní teplo, které se v centrálních elektrárnách ztrácí. Protože kogenerační jednotky využívají odpadní teplo pro vytápění a ohřev pitné vody, dosahují celkové účinnosti, která je dvojnásobná, oproti oddělené výrobě elektřiny a tepla.

Mikrokogenerace na Stirlingově principu

Staňte se o něco víc nezávislými na externím zásobování elektrickým proudem a stoupajících cenách elektřiny – s inovativním druhem výroby elektrické energie a vytápěním, které současně vyrábí teplo a elektřinu – kogenerační jednotkou.

VITOTWIN 300-WVITOTWIN 300-W

Výhody kogenerace VITOTWIN 300-W:
 • Ideálně vhodný pro modernizace rodinných a dvougeneračních domů
 • Paralelní výroba elektřiny a tepla
 • Velmi tichý provoz
 • Nezávislý na vzrůstajících cenách elektřiny díky výrobě a využití elektřiny vlastní
 • Třída energetické účinnosti: A+

Vyrábět elektřinu a pohodlně vytápět

Kompaktní mikrokogenerace přístroj Vitotwin 300-W zajišťuje komfortní vytápěcí teplo a současně dodává základní potřebu elektřiny.

V tomto nástěnném přístroji jsou integrovány Stirlingův motor pro výrobu elektřiny a tepla a špičkovací plynový kondenzační kotel. Externí zásobník akumuluje teplo a zajišťuje zásobování teplou vodou.

Vyrobená elektřina bude použita v domácnosti: Podle potřeby lze motor individuálně připojit pomocí spínacích hodin, dálkového rádiového ovládání nebo automatických bezdrátových zásuvek.

S vlastně vyrobenou elektřinou mohou být zásobovány všechny elektrické přístroje v domě – to snižuje účet za elektřinu.

Kogenerační jednotky pro provoz na zemní/zkapalněný plyn

S více než 25 lety zkušeností v tomto výrobním oboru nabízí firma Viessmann účinné, plynem poháněné systémy pro kogenerační jednotky. Kromě sériové výroby jsou speciálně vyráběny i kogenerační jednotky podle individuálních požadavků zákazníka.

Vitobloc 200 typ EM-6/15, Kogenerační jednotka základní úrovněVitobloc 200 typ EM-6/15

Kogenerační jednotka pro hospodárnou výrobu tepla a elektřiny, Modul EM-6/15, provoz na zemní plyn, výkony: 6 kWel/15 kWth, Modul EM-6/15 LPG, provoz na zkapalněný plyn, výkony: 6 kWel/14 kWth.
TECHNICKÝ LIST KE STAŽENÍ ZDE

Výhody kogenerační jednotky Vitobloc 200 typ EM-6/15:
 • Hospodárná výroba elektřiny a tepla pro vlastní spotřebu
 • Kompletně připraveno pro připojení a otestováno v továrně
 • 3-válcový plynový motor s tichým chodem
 • Interval údržby: 6000 Provozních hodin bez doplňování oleje
 • A++

Kousek nezávislosti

Mini-kogenerační jednotky Vitobloc 200 EM-9/20 umožňují svým uživatelům být o něco nezávislejší na veřejném zásobování elektrickou energii. Při provozu vyrábí současně elektřinu a teplo. Elektřina může být použita buď pro vlastní spotřebu nebo jí může být za provizi napájena veřejná distribuční síť. Vzniklé teplo bude použito k vytápění.

Mini kogenerační jednotky jsou ideální pro malé komerční provozy, hotely, stravování, autosalóny, zahradnictví, plavecké bazény a bytové domy. Kompaktní kogenerační moduly poskytují výkon 6 kWel a 14,8 kWth. Díky integrované kondenzační technice bude až 94 procent použitého paliva přeměněno v energii.

Vysoká hospodárnost

Moduly Vitobloc 200 jsou rozsáhle technicky vybaveny již z výroby. Náleží k tomu elektroměry a elastické propojky pro plyn, spaliny, odpadní vzduch a topnou vodu. To šetří čas a náklady při plánování, montáži, uvedení do provozu.

Interval údržby je 6000 hodin bez doplňování oleje. Tím je servis jednou za rok zcela dostačující.

Kogenerační jednotka pro provoz na zemní plyn

S více než 25 lety zkušeností v tomto výrobním oboru nabízí firma Viessmann účinné, plynem poháněné systémy pro kogenerační jednotky. Kogenerační jednotka na zemní plyn vyrábí současně teplo a elektrickou energii. Kromě sériové výroby jsou speciálně vyráběny i kogenerační jednotky podle individuálních požadavků zákazníka.

Vitobloc 200, typ EM-50/81Vitobloc 200, typ EM-50/81

Kogenerační jednotka pro hospodárnou výrobu tepla a elektřiny, modul EM-50/81, provoz na zemní plyn, výkony: 50 kWel/81 kWth.
TECHNICKÝ LIST KE STAŽENÍ ZDE

Výhody kogenerační jednotky Vitobloc 200, typ EM-50/81:
 • Hospodárná výroba elektřiny a tepla pro vlastní spotřebu
 • Kompletně připraveno pro připojení a otestováno v továrně
 • Tichý 4-válcový plynový Ottův motor (je možné na bio-/zemní plyn)
 • Osvědčené dálkové kontrolní systémy prostřednictvím internetového prohlížeče

Osvědčená technika

Viessmann kogenerační jednotky (BHKW) Vitobloc 200 jsou systémy připravené k provozu. Na jednotném rámu sedí motor, generátor, zvukotěsný plášť a regulace.

Kogenerační jednotky jsou ideální tam, kde je potřebný trvalý odběr tepla a poskytnut co nejdelší možný cyklus pro výrobu elektrické energie. To platí např. pro hotely, bytová zařízení od 30 do 50 bytových jednotek, zotavovny, plavecké bazény, nákupní centra včetně průmyslu, obchodu a podnikání.

Kogenerační moduly Vitobloc 200 EM-50/81 poskytují výkon 50 kWel a 81 kWth. S do série zapojeným kondenzačním tepelným výměníkem lze do topného systému přivádět 16 kWth navíc.

Vysoká hospodárnost díky dlouhým intervalům údržby

Delší intervaly údržby díky integrovanému dodávání mazacího oleje snižují provozní náklady a dobu odstávky. K zapojení připravené a ze závodu přezkoušené jednotky zaručují minimální náklady na instalaci a zkontrolované výkonové hodnoty.

Vážení zákazníci, společnost Setop s.r.o. je rodinná firma, která je zde pro Vás již více jak 18 let. Naše služby provádíme v celém regionu Jižní Moravy.
Zavolejte nám, nepo napište a my Vám rádi odborně poradíme s výberem toho nejvhodnějšího zařízení pro Vás.

Kontakty:
Cenové nabídky, návrhy, obchod:
mobil: 775 451 231
email: obchod@setop.cz

Působíme po celé Moravě:
Brno, Brno venkov, Vyškov, Slavkov, Bučovice, Rousínov, Ivanovice, Morkovice, Prostějov, Olomouc, Kroměříž, Přerov, Kuřim, Tišnov, Blansko, Sloup, Adamov, Boskovice, Hodonín, Hustopeče, Pohořelice, Židlochovice, Šlapanice, Rajhrad, Rosice, Moravský Krumlov, Mikulov, Kyjov, Znojmo, Zlín, Otrokovice.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici:

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů